רמת נגב - high_school
נווט למעלה
כניסה
בתי ספר תיכוניים

 תלמידי האזור לומדים בשלושה בתי ספר עיקריים: התיכון לחינוך סביבתי, נופי הבשור ובית ספר אשל הנשיא.
 
בית הספר התיכון לחינוך סביבתי
הוקם בשנת 1976 על ידי קבוצת חוקרים ומורים צעירים שחלמו להקים בית ספר שיתמקד בתחומי האקולוגיה ומדעי הסביבה וישלב לימודים עיוניים ברמה גבוהה יחד עם פעילות חינוכית-מחקרית בסביבה המדברית הייחודית.
תלמידי בית הספר משלבים התנסות, למידה חווייתית יחד עם  למידה פעילה. תוכנית הלימודים  היא עשירה ומגוונת במיוחד, ומהווה את ליבת העשייה הלימודית בבית-הספר.
הלימודים בבית הספר מזמנים לתלמידים התנסות במחקרים, תוך קיום קשר עם מכוני המחקר של אוניברסיטת בן גוריון, הסמוכים לבית הספר.
בית-הספר הוא 4 שנתי (ט' – יב') וכולל פנימייה לתלמידים מכל רחבי הארץ.  תלמידי המועצה יכולים ללמוד בביה"ס במסלול פנימייתי או במסלול חוץ פנימייתי.
תכנית הלימודים בתיכון לחינוך סביבתי הינה תוכנית לימודים לבגרות מלאה המשלבת בתוכה לימודים ברמה גבוהה תוך שימת דגש מיוחד על לימודי הסביבה. כל התלמידים מחויבים ללמוד 5 יחידות מדעי הסביבה {ל"ס} וניגשים לבגרות. בנוסף על כל תלמיד לבחור את אחת מהמגמות הבאות: מגמת גיאולוגיה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, גיאוגרפיה, ספרות, תיאטרון.  בכיתה י' מוצעת לתלמידים אפשרות לבחור מקצוע אחד או שניים, הנלמדים כלימודי בחירה: אומנות סוציולוגיה מוזיקה ומשלחת לימודית לדנבר בארה"ב.
במסגרת לימודי הסביבה התלמידים מתנסים בסדנאות שדה ובסיורים לימודיים, לצד שיעורים עיוניים בכיתה. יש דגש רב על הכרת הסביבה- בשל מיקום בית הספר אל מול בקעת צין.
 
נופי הבשור
בשנת תשע"ד מונה בית-החינוך 924 תלמידים, המתחנכים ב- 36 כיתות אם, וכ- 140 חברי צוות.  בנוסף לתלמידי המועצה האזורית ""אשכול", פתוח בית-הספר לכל התלמידים המעוניינים מהמועצה האזורית "רמת נגב", וכיתות החינוך המיוחד פתוחות לתלמידים. בית-החינוך הוא ארגון לומד, מתקדם ומתחדש. הוא חייב בטיפוח המקצועיות על-ידי שימוש מתמיד בטכנולוגיות מתקדמות. הוא רואה חשיבות גבוהה בהתאמת ההוראה והלמידה למאה ה-21 ולשם כך משלב טכנולוגיה מתקדמת עם חדשנות פדגוגית.
בבית הספר קיימות מגוון מגמות בנוסף למגמות הרגילות כגון:
עיצוב אופנה, טלוויזיה ותקשורת, אומנות פלסטית, צילום גרפי,  ומגמה ייחודית למוסיקה בתנאי פנימייה.
 
אשל הנשיא
אשל הנשיא הוא כפר נוער התיישבותי שש שנתי.
בבית הספר לומדים כ- 1400 תלמידים מתוכם 253 תלמידי פנימיה המגיעים במסגרת האגודה לקידום החינוך.
בביה"ס לומדים תלמידים מהמקומות הבאים:  ישובים: להבים, עומר, מיתר, באר-שבע, בסיס חצרים, אשל הנשיא.  מושבים: ברוש, תדהר ותאשור. קיבוצים: אורים, משמר הנגב, חצרים, משאבי שדה, רביבים, שדה בוקר, ואשלים.  תלמידי פנימיה מגיעים מכל רחבי הנגב.
בית הספר הוא בית ספר חקלאי ואחד המאפיינים הבולטים של הכפר הוא יום העבודה המתקיים במשק החקלאי.  בביה"ס לומדים 5 ימים ויום אחד מוקדש לעבודה.  העבודה היא ערך חשוב מאד ומתקיים לגבי כלל תלמידי ביה"ס, התלמידים עובדים במשק החקלאי בענפים השונים: רפת, דיר, לול, חממה, משתלה, גן ירק, מחלבה, חדר–אוכל, נוי, ענפי שירות ובעבודה קהילתית ביישובי הסביבה.