רמת נגב - מרכז צעירים רמת נגב
נווט למעלה
כניסה
מרכז צעירים רמת הנגב
פורום צעירים
ה-מקום להשפיע. קבוצה של צעירים מכל יישובי המועצה שחברו יחד לקידום תחום הצעירים באזור, על מנת להפוך את רמת הנגב למקום אטרקטיבי לצעירים לחיות בו, ולייצר את מירב ההזדמנויות והאפשרויות לצעירים באזור. חברי הפורום יוזמים, מתכננים ומוציאים לפועל אירועי תרבות רבים ומפתחים את התחום.
 
תחום התרבות והמפגש
בכל סוף שבוע מתקיימות הופעות, הרצאות וערבי תוכן, ב"ארבעים", הבמה של מרכז הצעירים בטללים. במקום מתקיימים ערבי סטנד אפ, אירועי ספורט וספורט אתגרי, טיולים לגילאי 20-35 ואירועים בשיתוף יישובים המועצה.
 
תחום השכלה גבוהה ותעסוקה
ייעוץ אישי (חינם לתושבי המועצה) לבחירת מסלול לימודים וקריירה- סדרת מפגשים אישיים עם יועצת השכלה גבוהה, המכוונים לבחירת מסלול לימודים ותכנון עתידי.
פסיכומטרי- קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית בכיתות קטנות המאפשרות יחס אישי לכל משתתף.
השלמת בגרויות- קורסים להשלמת בגרויות (לקראת מועדי החורף).
ייעוץ אישי לכתיבת קורות חיים  וייעוץ להתאמת מלגות.
סדנאות "הכוונה לחיים" לחיילים משוחררים.
 
תחום המעורבות חברתית
מטרת הפרויקט עידוד יוזמות ומתן מרחב ומסגרת לעשייה חברתית לטובת קידום הקהילה ברמת הנגב. למלגאי המעורבות החברתית מוענקת מלגת לימודים נדיבה במסגרתה הם מחויבים ל- 150 שעות שנתיות לשם הובלת פרויקט שנתי בפורום הצעירים או בקבוצת מעורבות חברתית.
המלגאים זוכים להנחיה צמודה במפגשים אישיים וקבוצתיים מדי חודש, לחיבור למקורות מימון לפרויקט, ולשיתוף פעולה עם מחלקות המועצה.
 
תחום היזמות
תחום זה אמון על מסירת מידע על הזדמנויות הקיימות בתחום היזמות; הדרכים לקבלת מימון לליווי עסקי ועוד. אחת לשנה מתקיים קורס מקצועי של שלושה חודשים הנותן כלים ליזמים ותמיכה ומלווה לבניית תכנית עסקית.
 
קרן להשכלה גבוהה ע"ש דיוויס
קרן הפדרציה היהודית בלאס וגאס ומשפחת דיוויס למלגות ברמת הנגב בשיתוף המועצה האזורית, הקימו קרן מלגות ע"ש משפחת דיוויס להשכלה גבוהה, לעודד את בני המועצה האזורית רמת הנגב לרכוש השכלה גבוהה, ובכך לחזק את ההתיישבות.