רמת נגב - המרכז הטיפולי
נווט למעלה
כניסה
המרכז הטיפולי רמת נגב
מרכז רב מקצועי הרואה באופן הוליסטי את הפרט ואת עולמו ומציע מענה מגוון טיפולים תחת קורת גג אחת -
 
ריפוי בעיסוק
אבחון וטיפול בתחום היכולת התפקודית וליקויי התפתחות אצל ילדים. הטיפול עוסק בשיפור תפקודו של הילד בחיי היום יום ובא לפתח מיומנויות חברתיות, משחק ויכולת למידה. מטרת הטיפול היא לצמצם פערים התפתחותיים בתחומים אלה על מנת לשפר את השתתפותו של הילד בסביבתו.
 
שפה ודיבור
אבחון וטיפול בתחום התקשורת בהתייחס לכל מרכיבי השפה. הטיפול מתמקד בהתפתחות שפתית, ארגון השפה מדוברת ו/או הכתובה, הבחנה בצלילים, תקשורת עם הסביבה, מיומנויות חברתיות ועוד.
 
טיפול בדרמה
טיפול בטכניקות מתחום המשחק, התיאטרון והמופע, כדי להביא להתפתחות אישית ובריאות נפשית. טיפול זה משלב תיאוריות מסורתיות של פסיכותרפיה וטכניקות מתחום הפסיכולוגיה. מהלך הטיפול כולל הדרכות הורים לאורך כל שלבי התהליך. הטיפול מיועד לילדים מגיל גן חובה ילדי בית ספר ומבוגרים.
 
טיפול בתנועה
טיפול באמצעות תהליכי תנועה גופניים המתבסס על תיאוריות פסיכולוגיות ופסיכואנליטיות. הנחת היסוד בטיפול זה מתמקדת בראיית הגוף והנפש כמכלול. במהלך הטיפול ישנו שימוש בחישוקים, כדורים ועזרים נוספים.
 
טיפול באומנות
טיפול בהבעה וביצירה באמצעות חומרי אומנות המתבסס על תיאוריות פסיכולוגיות ופסיכואנליטיות. הטיפול נותן כלים להבעת רגשות באמצעים מוחשיים. במהלך הטיפול ישנו שימוש בצבעים, עיתונים, חימר ועוד.
 
טיפול פסיכולוגי קליני וחינוכי
טיפול המשלב מגוון גישות טיפוליות המותאמות לאופיו של המטופל ולקשייו הרגשיים הייחודיים כמו התמודדות עם פחדים ולחצים, חיזוק דימוי עצמי ועיבוד רגשי של אירועי חיים שונים. צוות המרכז עובד בתיאום ובשיתוף פעולה עם מסגרות נוספות הנוגעות למטופל (חינוך, בריאות, קהילות ומערכות נלוות).
 
בקרוב - המרכז להדרכה הורית
המרכז ייפתח בקרוב, וייתן מענה הדרכתי להורים ומשפחות לסוגיות יומיומיות איתם הן מתמודדות. המרכז הוא חלק מתפיסת ההפעלה של שיתוף הפעולה בין המחלקה לשירותים חברתיים ואגף קהילה וחינוך שרואה במשפחה את יחידת הגרעין החשובה ביותר בבסיס כל קהילה, ומתפיסת העבודה המשותפת והאינטגרטיבית של יחידות המועצה השונות.
המרכז יפעל במתכונת של "רפואה מונעת" ויאפשר להורים לרכוש כלים מעשיים להתמודדות עם חיי היום יום במגוון סוגיות לפני שהן מחריפות ועוברות לסטאטוס של בעיות. מדובר במגוון של סוגיות שקיימות בכל משפחה כגון הפרעות קשב וריכוז, גמילות (מוצצים, חיתולים ועוד) חרדות, אינטרנט ורשתות חברתיות, דחיפה למצוינות וחיי חברה, יחסי אחים, יחסי הורים ילדים, גבולות, שינה והקניית הרגלים, כניסה לתיכון, גיוס, שחרור מהצבא, ועוד....
המרכז יפעל במתכונת גמישה בקבוצות הורים אגנית או יישובית, במפגשים פרטניים וקבוצתיים.