רמת נגב - דבר מנהל אגף החינוך
נווט למעלה
כניסה
ערן דורון - מנהל אגף קהילה וחינוך

מבנה אגף קהילה וחינוך משקף את תפיסת החינוך של המועצה. עבורנו חינוך מתבטא בכל היבט והיבט בחיי הילד או המבוגר, החל מהמסגרת המשפחתית, דרך מוסדות החינוך, מערכת החינוך המשלים (חוגים, תנועות נוער)  ומשתלב במערכות נוספות כגון - הנוף הטבעי והאנושי, האדריכלות, קשרי הגומלין החברתיים בשכונה, הטלוויזיה, הרשתות החברתיות, באינטרנט וכו'... 
 
נפלה בחלקנו זכות גדולה לחיות באזור מדברי מן היפים בארץ (ויש שיגידו בעולם).   בספר "מסילת ישרים"  כותב הרמח"ל שלא יספר דבר חדש אלא ילמד שוב את הדברים הידועים והחשובים לנו. זוהי מתנתו של המדבר, שלכאורה אינו מלמד אותנו שום דבר חדש אך מזכיר לנו מספר דברים שאולי שכחנו - שאין דבר יקר ערך יותר ממים, צל של סלע וחום של מדורה. המדבר מלמד אותנו את ערך הפשטות, היופי שבנסתר, והשפע שבמועט. בכך הופך המדבר להיות אחד מן המורים המשמעותיים שלנו. המדבר היה המקום בו התגבש ישראל לעם, והמופשט לאלוהות.
 
בעידן המקדש את טובת היחיד לעומת ועל חשבון טובת הכלל, ובעיצומה של מהפכת מידע טכנולוגית, קיים קושי מובנה להתמודד עם שפע הגירויים שסביבנו בצורה בלתי מסוננת ובלתי מתווכת. על כן מערכות החינוך והתוכניות השונות כפי שמובאות בחוברת זו, נדרשות לייצר כלים חדשים  להתמודדות הזו, שיהפכו את השפע הקיים לעושר נגיש שיעורר ויאפשר חדוות למידה ויצירה, ולא שיתוק ושיממון מול האינסוף האלקטרוני.  במידה לא מבוטלת מעשה החינוך בעידן זה עומד בסתירה מוחלטת לקצב של התרחשות הדברים ועל כן חשוב שנזכור את אמרתו של המחנך יאנוש קורצ'אק בעידן הנוכחי:  "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים".
 
ערן דורון
מנהל אגף קהילה וחינוך
 
טלפון:08-6564181
נייד: 050-5545502
פקס:08-6564100
דוא"ל: eran@rng.org.il