רמת נגב - בתי ספר יסודיים
נווט למעלה
כניסה
מוסד
מסגרות
בתי ספר
מספר תלמידים
צפי מס' תלמידים בשנת 2020
ממלכתי
2
"צין" - מדרשת בן גוריון,
"משאבים" - קיבוץ משאבי שדה
292
476
450
680
ממלכתי דתי
2
תורני סביבתי - מצפה רמון,
קול יעקב - ירוחם
35
 
125 
400
חינוך ביתי
 
 
8
 
סה"כ
4
 
936 
1910
 
במערכת החינוך היסודי המועצתית פועלות תכניות ייחודיות, ובהן:
 
בית ספר מטייל
בתי הספר מחנכים את תלמידיהם להכיר את הארץ ולאהוב אותה באמצעות סיורים וטיולים ברחבי הנגב, ירושלים וישראל בכלל.
כל תלמיד מקבל חמישה עד שמונה ימי סיור וטיול ברחבי הארץ, בהתאם לתכנית הסיורים הלימודיים הבית ספרי.
 
מוסיקה ישראלית - "מאז ועד היום"
שתי פעילויות ייחודית בשיתוף עם מורי אלר"ן, הראשונה - הכרת יסודות המוסיקה המיועדת לכיתות ד', והשנייה - פרוייקט הזמר העברי, המיועדת לכיתות ח'.
התכנית מבקשת לחבר את הקהל הצעיר לשורשי המוסיקה הישראלית לדורותיה, על שלל גווניה. זאת תוך שזירת הסיפור המוסיקלי עם סיפורה ההיסטורי של מדינת ישראל, מטרום הקמתה ועד להווה.
ההרצאות מדמות סרט תיעודי המבוצע על הבמה באופן פעיל, מוקרנים קטעי ארכיון מתקופות שונות, קליפים, קטעי הופעות וקטעי ראיונות קצרים עם מוזיקאים ויוצרים מכל התקופות. קטעים אלו מלווים בהסברים על ידי מנחי התכנית. בנוסף, מבוצעים קטעי נגינה ושירה באופן חי על ידי צוות מוסיקאים המלווה ומנחה את המפגשים.
התכנית מופעלת על ידי צוות מורי אלר"ן, ומיועדת לכיתות ו'-ח', אך ניתן להתאימה גם לכיתות הצעירות.
  
"והגדת לבנך"
תוכנית בהנחיית ובהדרכת המכון למורשת בן-גוריון לתלמידי כיתה ח'. זהו פרויקט תיעוד של תושבים, וותיקי יישובי המועצה באמצעות מצלמה תוך לימוד על חשיבות התיעוד ואופנים שונים. במסגרת התוכנית מוסרטים ומתועדים סיפורים של התושבים
וותיקים שרואינו והוסרטו על ידי התלמידים.
 
צפרות
מרכז הצפרות רמת נגב פועל בתחומי המועצה מזה כשנתיים בשיתוף רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע. אחת מהמטרות החשובות של מרכז הצפרות היא הטמעת ערכי שמירת טבע לילדי ותושבי המועצה והעמקת הקשר לסביבה הקרובה. השיעורים והסיורים מועברים על ידי מדריכי בי"ס שדה "שדה בוקר" ועל ידי מדריכי מרכז הצפרות, בלווי צמוד של מנהל מרכז הצפרות. הסיורים כוללים ביקורים באילת ובמעגן מיכאל אשר תורמים להכרת עולם הצפרות בארץ.
 
סיסמה לכל תלמיד:
מיזם "סיסמה לכל תלמיד" נותן מענה מתוקשב לכל אחד מהתלמידים ואנשי צוות ההוראה בבתי הספר. כל תלמיד, מורה ומנהל מקבל סיסמה אישית, בעזרתה הוא יכול להתחבר מכל מקום שבו קיים מחשב המחובר לאינטרנט, ולקבל את עולם התוכן האישי
שלו, של כיתתו ובית ספרו, של הרשות המקומית בה הוא מתגורר ושל כל משתמשי המיזם באשר הם.
 
סל תרבות
במסגרת פעילות סל תרבות נחשפים הילדים ומתנסים בפעילויות במגוון תחומים, כגון הצגות תיאטרון, אמנות פלסטית ו/או סיורים במוזיאונים, מופעי מוזיקה ומחול, מפגשי ספרות מרתקים ופעילות קולנוע הכוללת צפייה ומפגש עם במאי. הפעילויות מותאמות לגילאי התלמידים. לפני הפעילות נערכת הכנה ולאחריה - עיבוד רשמים.