אגרת-חינוך
נווט למעלה
כניסה
שונה לאחרונה ב- 03/11/2014 11:11 על-ידי gbs-edu\T027751684
FacebookYouTubeEmail Us
logo_60_A
____________...

פריחה וניצני חורף ראשונים

מאז חופשת סוכות שהיה בא לילה סוער של רעמים וקצת גשם האדמה ספגה את הממטרים האלה ועם העלייה בלחות, קיצור שעות היום, והקרירות הכללית אפשר לראות ניצני נביטה של יפרוקים וחמדות, יש כבר פריחת חלמוניות יפות ברכס בוקר,

רכס ירוחם ובעוד מספר פינות חמד לא מוכרות ובשמיים ציפורים על הארץ נצפים על ידי צפרים מהאזור וכל רחבי הארץ. לא מובן מאליו, הנגב הזה .... היופי הזה.. האדמה הזו...
מסלול טיול אל החלמוניות ברכס בוקר >>
 
 
 
אושפיזין קהילתי
בחול המועד סוכות אירח קיבוץ שדה בוקר את תושבי מדרשת בן גוריון. האירוח הוא חלק מיוזמה ברוכה של שיתופי פעולה שיזמנו יחד עם מזכירות שדה בוקר והוועד המקומי של מדרשת בן גוריון. המפגש היה מצחיק ומרגש דרך סיפורים אישים של אנשים משני צידיו של שדה צין. לכולם היה ברור שטיב היחסים בין המדרשה לקיבוץ הם עניין של בחירה ונראה שהנהגות היישובים בוחרות בחיזוק וטיפוח הקשר ועל כן יישר כוח גדול.
 
 
____________...
חינוך ברמת הנגב -חוברת חינוך
 
בימים הקרובים תחולק לתיבות הדואר חוברת חינוך, המשקפת ומבטאת את תפיסת העולם של המועצה בתחומי החינוך והקהילה.
החוברת מספקת מידע רב על: גני ילדים, בתי ספר, שרותי החינוך והטיפול, החינוך הבלתי פורמלי, חוגי העשרה, מרכז צעירים, פעילות ותיקים, ספריות, מלגות ועוד.
קריאה מהנה ונשמח לתגובות.
לחצו לקריאה >>
 
 
שיעור הזכאים לבגרות בקרב תלמידי המועצה
בימים האחרונים התפרסמו רשימות הדירוג של בתי הספר והרשויות לזכאויות לבגרות. להלן הנתונים של המועצה שלנו. לחצו למידע >>
 
 
 
עדי שטרסנוב, שניה מימין (צילום: מרק ניימן) מקור: YNET.
גאווה מקומית
שני תלמידי התיכון לחינוך סביבתי עדי סטרשנוב תלמידת כיתה י"ב וים שיאון בוגר מחזור ל"ה. שהשתתפו במשלחת הישראלית לאולימיפיאדת מדעי כדור הארץ בספרד, גרפו מדליות זהב. משלחת התלמידים השתתפה באולימפיאדה בסיוע משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל. יישר כוח גדול ומזל טוב!!
 
 
 
הדמיה של בית הספר ממ"ד
סיור סמנכ"ל מינהל פיתוח ובינוי במועצה האזורית
תמיר בן משה, סמנכ"ל מינהל פיתוח ובינוי של משרד החינוך ביקר המועצה האזורית בלווי ראש המועצה. בביקור הוצגו הפרוייקטים המרכזיים שנמצאים כרגע בביצוע: הראשון הוא תחילת העבודות של בית הספר הממלכתי דתי במתחם המועצה, גני ילדים בקדש ברנע, פיתוח והכנת פרוגרמה לבית ספר התיכון לחינוך סביבתי אל מול הצפי העתידי.
 
 
 

סמינר פתיחה של צוות החינוך הבלתי פורמלי
של יישובי המועצה

כ- 35 אנשי חינוך בלתי פורמאלי מיישובי המועצה השתתפו החודש בסמינר לקראת שנת הפעילות. את הסמינר בנו והעבירו מנהלי החינוך ביישובים יחד עם צוות המחלקה לנוער וצעירים.
מטרות הסמינר היו בניית תוכנית עבודה אורכית ורוחבית לכל הגילאים לאורך כל השנה. תוכנית חינוכית שמטרתה קידום ערכי הליבה שלנו וכמו כן העשרה וגיבוש.
הסמינר התקיים במשך יומיים בקיבוץ עין צורים וזכה לתהודה חיובית. צוות החינוך הבלתי פורמלי משקיע מאמץ רב בהתאמת התכנים והאמצעים על מנת לוודא שהזמן שמוגדר לכאורה כבלתי פורמלי יהיה משמעותי ומרכזי לפחות אם לא יותר מהזמן שהילדים נמצאים בבית הספר.
 
 
 

מחלקת ספורט והעשרה

לאחר חגי תשרי, נכנס מערך החוגים לשגרה בריאה של פעילות ענפה. כיום רשומים כ 1400 משתתפים בכלל הפעילויות. השנה התחדשנו במספר מורים ומדריכים חדשים רעננים ומצויינים, אשר הצטרפו לצוות המובחר והוותיק.
לאחר ניתוח מעמיק של אופן התפעול והצרכים השונים אל מול המשאבים המוגבלים ביצענו מספר שינויים שזכו לאישור דירקטוריון המתנ"ס כגון: הורדת שני סבבי הסעות של 20:00 וכן ביטול מספר חוגים בהם לא הייתה כמות משתתפים מספיקה. בנוסף הועלו בשיעור של כ 5% כל מחירי החוגים.
מצד שני נפתחו חוגים חדשים כגון קבוצות פילאטיס וקרוספיט, ערבית, לגו ועוד עבור ציבור הבוגר והצעיר. במקרים מסויימים קיימות רשימות המתנה בשל מיצוי כמות התלמידים האפשרית כגון בחוגי התיאטרון, המחול והמוזיקה. בשל איכות הקשר והתקשורת בין התיכון לחינוך סביבתי לבין האגף הצלחנו יחדיו להקים קבוצה משמעותית של תלמידי כיתה ט׳ בכדורסל, וכן משתתפים רבים בנגינה, במחול ובשחייה.
 
 
 
______-_____...

מלגות להשכלה גבוהה - קרן דיוויס

מועד השלמת המסמכים נדחה ל 18.11.14 ועל כן מי שמעוניין להגיש בקשה לאחד מן המסלולים האפשריים, צריך להזדרז בהגשת הבקשה. להגשת בקשה באתר האינטרנט לחץ כאן.
 
 
 

פעילות מרכז צעירים

ביום א' ה 19/10 נערך לראשונה בפאב 40 מפגש בנושא מעורבות חברתית. המפגש כלל את הרצאתו המרתקת של פרופ' יוסי יונה ללימודי פילוסופיה וחינוך והסבר על מלגת המעורבות החברתית של קרן דיוויס ומרכז הצעירים.
פרופ' יונה, שהיה ממובילי המחאה החברתית האחרונה, האיר את עינינו כיצד יש לקחת יוזמה ואחריות, לפעול למען מה שאתה מאמין שיש לקדם ולהיות בעצמנו השינוי אשר היינו רוצים לראות בעולם. בערב השתתפו כ- 20 צעירים מרחבי המועצה אשר מעוניינים לחפש דרכים איך ניתן לעשות דברים קצת אחרת ולהיות פחות צופים מהצד.
תחום המעורבות החברתית מתחיל את השנה השלישית שלו במרכז הצעירים ומתפתח ללא הפסקה. בשנתיים האחרונות פעלה קבוצה של סטודנטים מלגאים בעשייה וקידום של פרויקטים קהילתיים. השנה, הקבוצה עתידה לכלול כ- 20 סטודנטים אשר יקדמו מיזמים חברתיים שונים לפי בחירתם ויוזמתם, זאת לאחר שהמיזמים יאושרו על ידי ועדת המלגות של הקרן.
בנוסף, לראשונה השנה יופעלו בסוגים שונים של פעילות חברתית 60 סטודנטים נוספים במסגרת מלגות קרן דיוויס. הסטודנטים ישתלבו בפרויקטים עם אוכלוסיות שונות במועצה, וכ- 30 מתוכם יחנכו ילדי פר"ח בישובי רמת הנגב.
בהצלחה לכל המתחילים והממשיכים בתחום.
לכל אלו שמעוניינים להצטרף לקבוצת המעורבות - יש עדיין הזדמנות! נותרו מקומות בודדים. נא לפנות לליאור זלוף, רכזת מעורבות חברתית, מרכז צעירים רמת הנגב, liorzluf1@gmail.com
 
 
 
__________
תרבות
בתקופה הקרובה נערכו מספר הופעות מרגשות בניהן, הופעת הפרברים עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע.
תאטרון הילדים במדרשה - רשימת הצגות לשנת תשע"ה 2014-2015
מנויי תאטרון - לאור ריבוי ההופעות תיפתח עונת מינויי התאטרון רק בינואר.
להלן מספר אירועי תרבות אזוריים אליהם אתם מוזמנים:
 
31/10/2014 - אסף אמדורסקי בפאב 40
6/11/2014 - יזהר אשדות בפאב 40
17/11/2014- סוף סוף היא באה אלינו- חווה אלברשטיין!!!
17-20/12/2014 - צלילים במדבר
 
 
 
__________
שישי ציוני
ב 30.10 יתקיים המפגש הראשון בסדרת שישי ציוני של המכון למורשת בן גוריון והשנה הסדרה תעמוד בפרספקטיבה של 3 שנים למחאה החברתית והשלכותיה. הציבור מוזמן. למידע על סדרת המפגשים לחץ כאן.
 
 
 
IMG-20141026...
יום עיון תרבות תורנית
בהשתתפות סגן שר החינוך אבי וורצמן התקיים באזורינו על מנת לחשוף לעשייה הקיימת באזור ובהמשך למספר פעולות שהתחילו בשנתיים האחרונות כגון חודש מורשת, חידון משניות, סיורי סליחות ועוד...
 
 
 
חברים יקרים: אנו שולחים לכם איגרת זו משום שאתם נמצאים ברשימת התפוצה שלנו. אם אינם מעוניינים לקבל יותר איגרת מטעם אגף קהילה וחינוך - אנא לחצו על "הסר" בקישור למטה ואנו לא נשלח אליכם איגרות נוספות.